Strona główna / VII Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Podsumowanie VII Międzygminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych


Dnia 6 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbył się VII Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Nowosądecki – Marek Pławiak oraz Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem – Pan Józef Tobiasz. Organizatorami konkursu byli: Dyrektor Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem - Pani Zofia Wolak oraz anglistka - Pani Magdalena Kraj. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Dyrektor, po czym nastąpiło przemówienie Wójta Gminy Gródek n. Dunajcem.
Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu w języku angielskim. Test zawierał szczegółowe pytania dotyczące kultury, geografii, historii i tradycji Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanów Zjednoczonych.
W sumie w zmaganiach językowych wzięło udział 38 uczniów z 21 szkół podstawowych oraz 10 gimnazjów z terenu gmin: Korzenna, Łososina Dolna, Chełmiec i Gródek nad Dunajcem.
Laureatami konkursu zostali:

 

W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:


I MIEJSCE – Aleksandra Oleksy Szkoła Podstawowa w Wojnarowej
II MIEJSCE – Mikołaj Tobiasz Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Gródku nad Dunajcem
III MIEJSCE – Justyna Dumana Szkoła Podstawowa w Rożnowie
IV MIEJSCE – Karolina Zielińska Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Miłkowej
V MIEJSCE – Partycja Bodziony Szkoła Podstawowa w Rojówce


W KATEGORII GIMNAZJUM:


I MIEJSCE – Martyna Winiarska Gimnazjum im. Jana Pawła II w Korzennej
II MIEJSCE – Łukasz Bajorek Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Gródku nad Dunajcem
III MIEJSCE – Aleksandra Wolak Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Gródku nad Dunajcem
IV MIEJSCE – Zuzanna Pietrzak Gimnazjum w Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Siedlcach
V MIEJSCE – Barbara Ryba Gimnazjum w Tęgoborzy 
Po konkursowych zmaganiach uczestnicy z opiekunami udali się na poczęstunek, a następnie wraz z Panią Dyrektor na spacer po gródeckiej okolicy. 
Przed uroczystym rozdaniem nagród uczniowie klasy II gimnazjum z naszej szkoły zaprezentowali uczestnikom konkursu i nauczycielom przedstawienie pt. „Odkrywamy Wielką Brytanię”, przygotowane pod okiem pani Magdaleny Kraj.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Gminny Ośrodek Kultury w Gródku n. Dunajcem oraz Radę Rodziców i sklepik Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem.
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom składamy serdeczne gratulacje oraz dziękujemy nauczycielom za wkład pracy włożony w przygotowanie uczniów do konkursu.
/tekst M. Kraj/